Pomalu ale jistě se blížíme do období podzimních a zimních měsíců. Přes léto jsme si užili dostatek zábavy, radosti, sportu, plavání a dovádění ve vodě, ale už je postupně na čase, abychom se s létem rozloučili a připravili se na zimu. Připravit však musíme nejenom sebe, ale i další příslušenství. Pokud vám na zahradě stojí bazén, pak jistě víte, že i ten je potřeba zazimovat a připravit na zimu.
Zazimování samozřejmě není složité, ale je potřeba, abychom ještě předtím zvládli pár úkolů. Jakmile se rozloučíme s koupací sezónovou, blíží se září a říjen, a už se nekoupeme, měli bychom ještě překontrolovat hodnoty vody. Zjištěné parametry nám pomohou, abychom vodu případně upravili. Možná vám bude připadat divné, že vodu kontrolujeme i v období, kdy se nekoupeme a kdy vlastně bazén není v provozu, ale je to nezbytné kvůli zachování optimálních parametrů vody. Díky tomu se vyhneme náročnému čištění při skokovém zhoršení kvality vody. Právě skokové zhoršení kvality vody způsobí, že se zde mohou začít nekontrolovatelně množit bakterie, mohou začít růst řasy a sinice a to není nikdy pro vodu dobré, protože to zhoršuje její kvalitu a znamená to, že nás čeká náročné a pracné čištění, protože tyto negativní projevy lpí na stěnách a na dně bazénu a filtrací je jen tak snadno nezničíte. Následně by nás příští rok čekalo nemilé překvapení, celý povrch bychom museli čistit. Proto je nejlepší ještě před zazimováním překontrolovat kvalitu vody pomocí testerů.
Kvalita vody zůstane zachována
a. Zazimovače jsou důležité nejenom z hlediska údržby bazénu, ale především kvůli optimálním podmínkám a kvůli udržení patřičných a žádoucích, vlastností a parametrů vody.
b. Zazimovač do bazénu je vhodnou volbou do každého typu bazénu. Můžete jej použít do většího i menšího typu, do nadzemního i zabudovaného v zemi.
c. Na výběr je z více produktů: Klasický typ a Gold.