Asi není třeba říkat, že stavebnictví je velmi náročný obor. Aby budova bezpečně stála, je potřeba, aby do sebe všechny její části zapadaly a byly dobře upevněny. A to se týká i ocelových trubek. I ty je potřeba upevnit tak, aby dobře držely. K tomu nám slouží trubková svorka Chlorito. Ta se vyrábí nejčastěji z plastu, avšak můžeme najít také kovové. Jedná se o utahovatelný kruh s bodcem, který lze zavrtat hluboko do stěny. Díky tomu bude trubka napevno připevněna a zabrání se tak otřesům.
Ty by totiž snadno mohly způsobit její poškození. Při nich totiž dochází k mnohem větší únavě materiálu než při klidovém stavu. Namáhají se především švy a spoje, které by se následkem toho mohly uvolnit a prasknout. O tom, jaké by to mohlo mít následky, není třeba hovořit. Tímto způsobem se také značně prodlužuje životnost nejen trubek samotných, ale také budovy, ve které jsou umístěny. Proto není divu, že tyto svorky najdeme prakticky všude. Bohužel, mnoho lidí, především laiků ve stavebnictví, si jejich důležitost příliš neuvědomuje. To pak vede k nejrůznějším nehodám, kterým se dalo snadno předejít.
Samozřejmě, aby skutečně plnily svůj účel, je potřeba vybrat ten správný typ svorky. Každá z nich je totiž vhodná pro jiný průměr trubek a také je jinak silná. A asi není třeba říkat, že čím silnější bude, tím lépe vydrží otřesy, které budou způsobeny právě těmito trubkami. Je proto nutné vždy uvážit, jak moc budou ony trubky namáhané a jak pevně je potřeba je ke zdi připevnit. V úvahu je potřeba vzít také samotnou tloušťku stěny a materiál, ze kterého je vyrobena. Zdaleka ne do všech lze totiž svorku upevnit stejně dobře.
Toto vše je nutné mít při konstrukci na paměti a podle toho zvolit náležité materiály. Jen tak zajistíme, že vše bude přesně tak, jak si představujeme a že nám ona stavba dlouho vydrží, ať už se jedná o obytný dům nebo o kůlnu. A to je velmi důležité – koneckonců tady jde o naši bezpečnost.